8007 Epoksi SelfEpoksi Self Leveling

8007

Epoksi reçine esaslı, iki bileşenli, solventsiz, kendi kendine yayılma özelliği olan (Self leveling) düz yüzeyli bitiş veren, yüksek kimyasal ve mekanik dayanıma sahip zemin kaplama malzemesidir.

► Epoksi Reçine Esaslı
► Kaydırmaz Yüzey
► İç Mekanlarda
► Yatay Yüzeylerde
► İki Bileşenli
► Solvent İçermez

> Ral
> Bayındırlık Poz No: 04.379/H03

• Çok katlı ve yer altı otoparklar, depolama alanları, bakım hangarları gibi orta — ağır mekanik etkilere maruz kalan mekanlarda; kimyasal üretim tesisleri, laboratuvarlar gibi kimyasallara dayanımın istendiği mekanlarda; alışveriş merkezleri, sergi ve fuar alanları gibi estetik, kolay bakım ve temizliğin önemli olduğu mekanlarda ve güneş ışığına maruz kalmayan mekanlarda kullanılır. İç mekanlarda, yatay yüzeylerde kullanılır.

• İstenen uygulama kalınlığına bağlı olarak 1:1 oranında dolgu karıştırılabilir.
• Düşük viskozitesi sayesinde uygulama esnasında oluşan tarak izleri hızlı bir şekilde kaybolur ve pürüzsüz bir görünüm elde edilir.
• Mekanik etkilere dayanımı yüksektir.
• Kimyasal dayanımı yüksektir.
• Sıvı geçirimsizdir.
• Geniş renk seçeneği ve parlak bitişli yüzeyi sayesinde estetiktir.
• Uzun ömürlüdür ve temizliği kolaydır.
• Solvent içermez, çevre dostudur.

a) Yüzey Ha­zır­lı­ğı:
Yüzey kuru, temiz, sağlam ve tozdan arındırılmış olmalı; yağ, kir veya yapışmayı engelleyici malzemeler yüzeyden temizlenmeli; harç, çimento kalıntıları gibi maddeler kazınmalıdır. Yüzeyde astar uygulamasından önce yüzey aşındırıcı ekipmanlar (shotblast, rototiger vb.) kullanılarak çimento üst katmanında açık gözenekli bir yapı oluşturulmalıdır. Oluşan tozuma endüstriyel süpürge yardımıyla temizlenmelidir. Aşındırılan beton yüzeyin basınç dayanımı minimum 25 N/mm² ve çekme dayanımı minimum 1,5 N/mm² olmalıdır. Uygulamadan önce yüzey rutubetini, bağıl nemi ve çiy noktası gerekliliklerinin sağlandığından emin olunmalıdır. Aksi takdirde yüzeyde oluşacak karbonasyon reaksiyonu sonucunda üründen istenilen performans kriterlerine ulaşılamaz. Yüzeyin nem içeriği maksimum %4 olmalıdır. Bağıl nem maksimum %80 olmalıdır.

b) Ürün Hazırlığı:
21 kg uygun miktarlarda ambalajlanmıştır. Her bileşen önce kendi içinde karıştırılır. B bileşeni (sertleştirici), A bileşeninin (epoksi reçine) üzerine ilave edilir. 300 – 400 dev/dk’lık karıştırıcı uçlu matkap ile homojen bir kıvam elde edilinceye kadar 3 – 4 dakika karıştırılır. Daha sonra karışımın tamamı temiz bir kaba alınır ve tekrar karıştırılır. Ürünün bir kısmı kullanılacaksa bu karışım oranlarına dikkat edilmelidir. Uygulama öncesinde ve sonrasında yoğuşma oluşumunu engellemek amacıyla çiy noktası +3°C’nin üstünde olmalıdır. Yeni beton yapılar minimum 28 gün boyunca kurumaya bırakılmalıdır. Derinliği 1 cm’den fazla olan yüzey hatalarının tamiri, 6 – 8 saat önce Termatect Epoksi Tamir Harcı ya da Termatect Grout Harcı ile yapılmalıdır. Yüzey temizliğinden sonra, yapışma mukavemetinin artırılması ve yüzey emiciliğinin dengelenmesi için Termatect Astar ile yüzeyin durumuna bağlı olarak tek ya da çift kat olarak astarlanmalıdır. Yüzeyin gözenekliliği ve yapısına göre dolgu ilavesi ile zemin tesviye işlemi yapılabilir. %10’a kadar nemli olan yüzeylerde ise Termatect Astar ile uygulanmalıdır, aksi takdirde uygulama yapılmamalıdır. Astar uygulamasından minimum 20 dakika sonra, ürün doygunluğa ulaşana kadar uygun dolgu ile kumlama yapılarak, kendinden sonra uygulanacak zemin kaplamasının yapışma kuvveti arttırılmalıdır. Önerilen dolgu miktarı için lütfen Tüketim/Sarfiyat tablosuna bakınız. 8007 Epoksi Self uygulamasına geçilmesi için kumlama yapılmış astarın sertliğini kazanmış olması gerekmektedir. Sıcaklık ile kullanıma açış süresi değişebileceği için kullanılan astarın teknik bilgi föyüne bakınız. Astar kumlamasından sonra tutunamayan dolgular süpürülerek ya da endüstriyel süpürge yardımıyla uzaklaştırılmalıdır.

c) Uy­gu­la­ma Yön­te­mi:
Karışımı hazırlanmış 8007 Epoksi Self yüzeye dökülerek, taraklı mala yardımı ile yayılmalıdır. Kirpi rulo ile birbirine dik şekilde üzerinden geçilerek, kalan hava kabarcıklarının atılması ve kaplama kalınlığının dengelenmesi sağlanmalıdır. Kaydırmaz, köreltilmiş yüzey elde etmek için yukarıdaki uygulamayı takiben yaklaşık 15 — 20 dakika sonra ilk kumlama, maksimum 30 dakika sonrasında da fazlaca kuvars dolgu ile serpme yapılarak kaydırmaz, köreltilmiş yüzey elde edilmelidir. Önerilen dolgu miktarı için lütfen Tüketim/Sarfiyat tablosuna bakınız.

İletişime Geçiniz...

Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Sizlerden aldığımız güç ile üstün kalite ve üstün hizmet arayışı içinde olmaya devam edeceğiz.”

Terma Yapı Kimyasalları
San. Tic. Ltd. Şti.