3004 ProlikitYarı Elastik Likit Membran

3004

Akrilik reçine esaslı, su bazlı, tek kompenantlı, kullanıma hazır, pozitif su basıncına dayanıklı, kaplama altı Kısmi Elastik su yalıtım malzemesidir.

► Akrilik Reçine Esaslı
► Su Bazlı
► Tek Bileşenli
► Kullanıma Hazır
► Yarı Elastik
► Düşük Sarfiyatlıdır

> Beyaz
> Bayındırlık Poz No:

• Tüm yapılarda, özellikle balkon, Teras, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak mekanlarda, seramik altı su yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

• Kullanıma hazırdır.
• Fırça ve rulo uygulanır.
• Düşük sıcaklıklarda bile elastikiyetini korur.
• Yüksek aderans sağlar.
• Kolay ve hızlı uygulanır.

a) Yüzey Ha­zır­lı­ğı:
Uygulama yüzeyinin sağlam, kuru, taşıyıcı, tozsuz ve temiz, aynı zamanda terazisinde olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, aderansı zayıflatacak her türlü yağ, gres, pas ve parafin kalıntılarından iyice temizlenmeli ve yüzeyde gevşek parçacıklar olmamalıdır. Düzgün olmayan yüzeylerde uygun Termatect Tamir Harçları kullanılmalıdır. Yeni sıvalı ve betonarme yüzeylerin 28 günlük kür süresini tamamlaması beklenmelidir. Köşe ve kenarlara Termatect Tıkaç Harcı veya Termatect Yapısal Tamir Harcı ile 4 cm çapında pah yapılmalıdır. Yüzey boşlukları Termatect Tıkaç Harcı ve Termatect Yapısal Tamir Harcı ile onarılabilir. Giderlere doğru suyun akışı sağlanmalıdır. Derin çatlaklar derz dolgu mastiği ile doldurulmalıdır.

b) Ürün Hazırlığı:
Likit Membran, kullanıma hazır bir malzemedir. Astar uygulamasında, Likit Membran’a %50 su ilave edilerek 400-600 devir/dak.’lık bir karıştırıcı ile 3-5 dakika karıştırılmalıdır. Birinci kat ve İkinci kat su ile karıştırılmadan uygulanmalıdır.

c) Uy­gu­la­ma Yön­te­mi:
Hazırlanan astar, yüzeye fırça ya da rulo ile uygulanmalıdır (200 gr/m²). Astarın kurumasından sonra, diğer katlar 1-1,50 mm ıslak film kalınlığı oluşturacak şekilde uygulanmalıdır. Çatlaklar, birleşim yerleri, köşe ve kenarlar birinci kat uygulamasından sonra, uygun su yalıtım filesi ile desteklenmelidir.

İletişime Geçiniz...

Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Sizlerden aldığımız güç ile üstün kalite ve üstün hizmet arayışı içinde olmaya devam edeceğiz.”

Terma Yapı Kimyasalları
San. Tic. Ltd. Şti.